ZpětÚvod Developerské projekty

Developerské projekty

Bytový dům Riegerova v Chebu

Otázky pro zástupce STEEL EFECT a.s.


Rozhodujete se  pořídit  vlastní bydlení? Přemýšlíte, zda investovat do nemovitostí?

Právě díky finanční krizi, nejistotě ohledně dalšího vývoje a poklesu cen bydlení můžete nyní pořídit byty v novostavbách za mnohem výhodnějších finančních podmínek, než před rokem a více.  Za vás jsme položili několik otázek zástupci developerské firmy STEEL EFECT a.s., působící zejména v Karlovarském kraji,  panu Oldřichu Růžičkovi.

1.       Můžete čtenáře obeznámit s projektem obytného domu v chebské Riegerově ulici,  jaké přednosti, výhody má bydlení zrovna v tomto domě?

Ve spolupráci se šikovnými projektanty a stavebníky jsme postavili bytový dům se  17ti bytovými  jednotkami  v atraktivní lokalitě města, v těsném sousedství rozlehlého parku.

Výborná a bezpečná je poloha domu. Stačí se postavit na chodníku před domem a rozhlédnout se. Školka je přímo naproti, základní škola, supermarket, vlakové nádraží, autobusové nádraží, zimní stadion, bazén, fotbalový stadion, park, cyklostezka…, co dodat? Příjemné bydlení zde podtrhuje také nedávno revitalizovaná Riegerova ulice s novým asfaltovým povrchem a kvalitními chodníky s moderním veřejným osvětlením.  Široké travnaté pásy s vysazenými stromy před domem navozují určitou míru luxusu a výjimečnost tohoto domu a jejich obyvatel.

 

2.       Jsou bytové jednotky kompletně dokončeny nebo nabízíte dokončovací úpravy vnitřního vybavení na přání klienta?

Byty jsme kompletně dokončili, včetně sanitárního vybavení a obkladů na WC a v koupelnách. Co jsme však záměrně neprováděli, jsou podlahy v místnostech. Ze zkušeností víme, že někteří naši klienti třeba v kuchyni preferují dlažbu, jiní zase vyžadují tzv. plovoucí podlahu. Proto zcela exkluzivně a v ceně bytu nabízíme volbu použitého materiálu a barevný odstín dle přání klienta, který položíme ve velice krátké době.

 

3.       Reakce na projekt jsou různé. Slyšela jsem, že místnosti v bytech jsou příliš malé a byty jsou drahé. Co na to říkáte?

Tvrdím, že místnosti nejsou příliš malé, nejsou jen zbytečně velké. My jsme si opravdu dali za úkol vyprojektovat a postavit bytové jednotky, preferované na menších podlahových výměrách a aby současně plně odpovídaly architektuře a požadavkům moderního bydlení v Evropě a nejen v ní. 

Zde mohu opět připomenout významný dopad na energetickou náročnost, resp. v tomto případě úspornost nákladů vytápění. 

Otevřeně také odpovím na otázku ceny.  Prodáváme byty v jedné z nejoblíbenějších lokalit v Chebu s pěším dosahem maximální občanské vybavenosti. Navíc v lokalitě bez rušivých prvků s důrazem na čisté a bezpečné bydlení. Jedná se o byty postavené ve výborné kvalitě a s použitím nejmodernějších stavebně technických prvků a materiálů, protože jsme mimo jiné kladli mimořádný důraz na budoucí ekonomické náklady na bydlení. Právě použité kvalitní materiály a technologie se promítají do celkové hodnoty bytu. V cenách bytů je samozřejmě zahrnuto veškeré příslušenství.  Součástí ceny je i parkovací stání na uzavřeném privátním parkovišti s elektronickou závorou! Stále se Vám zdá cena bytu vysoká?     

 

 

4.       Dobrá, ale koupě bytu obecně není zrovna levná záležitost, jste i v tomto ohledu schopni a připraveni klientovi s financováním pomoci?

 Koupě bytu je životní investicí a my k tomu tak přistupujeme. Samozřejmě, jsme se spolupracující realitní kanceláří REALMAXI připraveni otázku financování individuálně řešit.

 

5.       Díky současné krizi se také hovoří o tom, zda je výhodné investovat do nemovitostí. Připadá mi, že investice do nemovitostí je spíš záležitost pro milionáře a ne pro obyčejného člověka. Jaký je Vás názor?

Investování do nemovitostí je konzervativní a osvědčený investiční nástroj. Jak pro „milionáře“ ale i pro drobné investory, kteří investují určitou naspořenou částku a zbytek ceny pokryjí hypotékou. V drtivé většině výše splátek hypotéky představuje výši obvyklého tržního nájemného.  Odpověď na otázku, zda je lépe splácet hypotéku za vlastní nemovitost nebo měsíčně roky utrácet za nájem, je nasnadě.  

 

6.       Kde se mohou případní zájemci podrobně o dosud volných bytech a jejich dispozicích informovat?  Jak zajišťujete prohlídky?

Ve věci prodeje bytových jednotek spolupracujeme s realitní kanceláří REALMAXI nemovitosti s.r.o., Májová 23, Cheb. Zkušení makléři jsou připraveni poskytnout zájemcům podrobné informace o jednotlivých bytech a samozřejmě také zajistit jejich prohlídky.  Odkazuji také na naše webové stránky  www.bytyriegerova.cz   www.steelefect.cz

 

7.       Máte pro čtenáře, kteří řeší nebo v budoucnu budou řešit vlastní bydlení, ještě jiné eso v rukávu? Je mi známo, že v Chebu realizujete projekt Obytný soubor Květná.

Ano, jedná se o mimořádně zdařilou věc. Pro náročné klienty stavíme atriové domy v tichém a i pro Chebany dosud málo známém místě ve městě. Kde že to je?  Mezi ulicemi Květná a U skleníku. Jde o nesporně moderní a komfortní bydlení, které si opravdu budete užívat. Náhled je na webu  www.obytnysouborkvetna.cz a vřele zvu  všechny zájemce na prohlídku!

 

Kontakty:

Reality Smajlík s.r.o.                                       marketing spol.  STEEL EFECT a.s.

Monika Veberová, jednatelka                                         Iva Růžičková   

tel: 724 657 435                                                         tel: 602 314 469 

email: veberova@realitysmajlik.cz                                  email: prodej@steelefect.eu 

 

 

 

 


Proč svěřit vaši nemovitost nám?

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Tel.: +420 724 57 57 57
E-mail: info@realitysmajlik.cz